ناوگان بزرگ هیوندای برای تاخت و تاز در بازار خودروهای برقی آمریکا

ناوگان بزرگ هیوندای برای تاخت و تاز در بازار خودروهای برقی آمریکا

کمپانی کره ای هیوندای قصد دارد تا سال 2020، 28 خودروی سبز را در بازار آمریکا معرفی کند. طبق برنامه ریزی های انجام شده این 28 خودرو شامل 10 مدل هیبریدی، 8 مدل هیبریدی شارژی و 8 اتومبیل برقی می شود.

بر همین اساس اوایل امسال بود که هیوندای از خودروی سبز و دوستدار محیط زیستخود با نام Ioniq در سرزمین مادری رونمایی کرد و سپس در نمایشگاه های اتومبیل نیویورک و ژنو آن را به جهانیان معرفی نمود.

این هاچ بک سایز متوسط با سه نوع پیشرانه مختلف تولید می شود که عبارتند از هیبریدی شارژی (Plug-in)، هیبریدی و نسخه تمام الکتریکی.

2017-hyundai-ioniq-priced-from-19995-in-the-united-kingdom_1

هیوندای اخیرا تصمیم گرفته که این محصول سبز خود را در آمریکا نیز به فروش برساند. بر اساس برنامه های این کمپانی نسخه تمام الکتریکی تا پایان سال 2016 و نسخه های هیبریدی و هیبریدی شارژی نیز به ترتیب از اوایل سال آینده و سه ماهه سوم 2017 وارد خاک این کشور خواهند شد.

2017-hyundai-ioniq-hybrid

طبق گفته های کمپانی هیوندای، هاچ بک برقی Ioniq قادر است با یک بار شارژ مسافتی در حدود 124 مایل یا 200کیلومتر را طی کند.این شرکت کره ای پیش بینی کرده نسخه هیبریدی Ioniq پر فروش تر از نسخه های الکتریکی و هیبریدی شارژی ظاهر شود.

به گفته هیوندای، نسخه هیبریدی مصرفی برابر با 58 MPG (معادل 4.05 لیتر در 100 کیلومتر) دارد که اندکی بهینه تر از تویوتا پریوس اکو با مصرف 56 MPG (معادل 4.2 لیتر در صد کیلومتر) به نظر می رسد اما بر اساس تست های انجام شده توسط نشریات مستقل، در صحت این ادعا شک و تردید هایی وجود دارد.

2017-hyundai-ioniq-hybrid-3

از آنجایی که میزان مسافت قابل پیمایش با یک بار شارژ در خودروهای الکتریکی اهمیت زیادی دارد، محصول هیوندای از این بابت چندان قدرتمند نبوده و با اختلاف بسیار در پشت رقیبی مثل شورولت بولت قرار می گیرد.

اتومبیل برقی شورولت توانایی پیمایش مسافت 380 کیلومتری را خواهد داشت که تقریبا دو برابر بیشتر ازIoniq است. البته هیوندای قول داده که تا سال 2018 محصولاتی برقی با قابلیت پیمایش 320 کیلومتر مسافت با یک بار شارژ را راهی بازارکند.

2017-chevrolet-bolt

نسخه هیبریدی شارژی (Plug-in) که رقیب مستقیم تویوتا پریوس پرایم در بازار آمریکا محسوب می شود، می تواند در حالت پیمایش الکتریکی 27 مایل (43 کیلومتر) را طی کند؛ این رقم برای پریوس پرایم 25 مایل (40 کیلومتر) عنوان شده که اندکی کمتر از Ioniq است.

مزیت دیگر خودروی هیبریدی شارژی هیوندای نسبت به رقیب ژاپنی ظرفیت سرنشین 5 نفره آنست که در پریوس پرایم این ظرفیت برابر با 4 سرنشین می باشد.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *