سریع و سبز؛ ۵ ابر خودروی سبز از شرکت های ناشناخته

سریع و سبز؛ ۵ ابر خودروی سبز از شرکت های ناشناخته

تا مدتی پیش خودروهای الکتریکی و هیبریدی بسیار خسته کننده به حساب می آمدند؛ اما اکنون همه چیز رنگ و بویی دیگر گرفته است. تسلا ثابت کرده که یک خودروی الکتریکی می تواند به طرز دیوانه واری سریع باشد.

پورشه با مدل ۹۱۸ رکورد نوربرینگ را به نام خود ثبت به ثبت رساند و در کنارش مک لارن p1 و فراری LaFerrari تصاحب یک خودروی هیبریدی را به رویای بسیاری بدل کرده اند.

در کنار این مسائل، امروزه هر از گاهی کمپانی هایی نا آشنا با محصولی جدید ظاهر شده و ادعا می کنند خودروی هیبریدی آن ها تفاوتی در این صنعت ایجاد خواهد کرد. نمایشگاه ژنو امسال نیز جولانگاه بسیاری از این خودروسازان بود. در ادامه به طور مختصر به بررسی تعدادی از این خودروها می پردازیم:

سریع و سبز؛ 5 ابر خودروی سبز از شرکت های ناشناخته

Techrules Ren این سوپر اسپرت الکتریکی با وجود طراحی مفهومی خود قرار است در آینده ای نه چندان دور به تولید برسد. Techrules Ren اولین خودروی تولید انبوه کمپانی اتومبیل سازی R&D واقع در چین خواهد بود.

سریع و سبز؛ 5 ابر خودروی سبز از شرکت های ناشناخته

ظاهراً Ren از تکنولوژی اختصاصی این شرکت به نام TREV بهره می برد که نوعی توربین است و با تزریق شارژ به باتری حداکثر مسافت قابل پیمایش خودرو را افزایش می دهد. قدرت تولیدی توسط موتور این خودرو در حدود ۱۲۸۷ اسب بخار بوده و با هر ۸۰ لیتر سوخت توانایی پیمودن مسافتی بالغ بر ۱۱۷۰ کیلومتر را دارد.

Vanda Electrics Dendrobium

سریع و سبز؛ 5 ابر خودروی سبز از شرکت های ناشناخته

نمایشگاه ژنو امسال پذیرای یک هایپرکار از کشور سنگاپور بود. با وجود این که مشخصات فنی آن به طور کامل ارائه نشده اما کمپانی ادعا کرده است Dendrobium (نوعی ارکیده) به کمک موتور الکتریکی خود، به قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار، قادر است در ۲٫۷ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. NanoFlowcell Quant 48Volt حتی اگر از درهای گالوینگی این خودرو صرف نظر کنیم آمار و ارقام آن هر کسی را شیفته اش می کند. با رسیدن به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون تنها در ۲٫۴ ثانیه و توانایی دستیابی به حداکثر سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت NanoFlowcell Quant 48Volt قطعاً می تواند لقب سریعترین خودروی سبز را از آن خود کند.

سریع و سبز؛ 5 ابر خودروی سبز از شرکت های ناشناخته

چیزی که این خودرو را به موردی خاص تبدیل می کند بهره بردن از مایع الکترولیتی است، که نیروی موتورهای ۱۴۰ کیلوواتی هر چرخ را تامین می کند. این خودرو در مجموع توانایی تولید ۷۶۰ اسب بخار و طی حداکثر مسافت ۱۰۰۰ کیلومتر را دارد؛ ضمن این که کمترین آسیبی به محیط زیست نمی زند.
Rimac Concept One

سریع و سبز؛ 5 ابر خودروی سبز از شرکت های ناشناخته

این سوپر اسپرت الکتریکی با توان تولید ۱۲۲۴ اسب بخار و گشتاور ۱۶۰۰ نیوتن بر متر به راحتی در حد و اندازه چهره خیره کننده اش ظاهر می شود. شتاب صفر تا صد Rimac تنها ۲٫۵ ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن نیز ۳۵۵ کیلومتر در ساعت است. Pininfarina H600 Concept

سریع و سبز؛ 5 ابر خودروی سبز از شرکت های ناشناخته

شاید چندان شبیه خودروهای سوپراسپرت به نظر نرسد اما از بابت مشخصات فنی چیزی از آن ها کم ندارد. H600 با همکاری استدیو معروف پینینفارینا و شرکت hybrid kinetic Group طراحی شده است و به وسیله ۸۰۰ اسب بخار در ۲٫۹ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *