رنو Trezor، برنده جایزه طراحی خودروی مفهومی سال

رنو Trezor، برنده جایزه طراحی خودروی مفهومی سال

رنو سال گذشته و در نمایشگاه خودروی پاریس با ارائه‌ی خودروی مفهومی Trezor بازدیدکنندگان را تحت تأثیر قرار داد. این خودروی تمام الکتریکی کوپه دارای سقف یک تکه‌ی بزرگ است. به لطف طراحی خاص و ویژه، هیئت داوری متشکل از حداقل ۲۰ طراح خودرو تصمیم گرفتند تا جایزه‌ی طراحی خودروی مفهومی سال ۲۰۱۶ را به رنو و خودروی Trezor اهدا کنند.

renault-trezor_concept-2016-1024-02

این جایزه چند روز پیش و در نمایشگاه خودروی ژنو به آنتونی لو معاون طراحی خارجی رنو و استفان جانین مدیر خودروی مفهومی اهدا شد. از جمله داوران مطرحی که در انتخاب خودروی برگزیده شرکت دارند می‌توان به پیتر شرایر (هیوندای-کیا)، گوردون واگنر (دایملر)، مامورو آکی (نیسان) و رالف گیلز (فیات-کرایسلر) اشاره کرد. مدیران طراحی شرکت Nio و Lynk & Co نیز بخشی از داوران بوده‌اند. تمامی داوران باید سه خودرو را از لیستی متشکل از ۱۲ خودرویی که توسط Car Design News ارائه شده بودند را انتخاب می‌کردند. برنده‌ی نهایی پس از شمارش تمامی رأی‌ها انتخاب شد.

renault-trezor_concept-2016-1024-05

خالی از لطف نیست به این نکته اشاره کنیم که بدنه‌ی Trezor چیزی بیشتر از تنها بدنه‌ی زیبا است. طراحی بدنه‌ی این خودرو نتیجه‌ی بازنگری‌ها و تلاش‌های آئرودینامیکی فراوان به منظور کاهش ضریب درگ به ۰٫۲۲ می‌باشد. طول خودرو ۴٫۷ متر و فاصله‌ی بین محورها نیز ۲٫۷ متر بوده و این مفهومی الکتریکی دونفره بدنه‌ای ساخته شده از فیبر کربن دارد بدین ترتیب وزن خودرو پایین نگه داشته می‌شود.

renault-trezor_concept-2016-1024-0a

به دلایل واضح Trezor وارد خط تولید نخواهد شد اما اخبار خوب این است که استایل نشان داده شده در این خودروی کانسپت در سال‌های آینده در خودروهای تولیدی رنو بکار گرفته خواهند شد.

renault-trezor_concept-2016

renault-trezor_concept-2016-1024-04

renault-trezor_concept-2016-1024-06

renault-trezor_concept-2016-1024-19

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *