خودروی منحصر به فرد ساخت راف در ژنو

خودروی منحصر به فرد ساخت راف در ژنو

در دنیای خودرو شاهد دو دسته‌ی خودروسازان و تیونرها هستیم. برخی از تیونرها به حدی خودروهای اصلی را اصلاح می‌کنند که آن‌ها را می‌توان به عنوان خودرویی کاملاً متفاوت در نظر گرفت؛ اما اکثر تیونرها به ایجاد تغییراتی متوسط اکتفا می‌کنند. تعداد معدودی از تیونرها هم وجود دارند که خودروهایی کاملاً متفاوت و اصیل می‌سازند و این خودروها حتی از نظر اسمی نیز بر پایه‌ی محصولات خودروسازان ساخته نشده‌اند.

ruf-ctr3

سالین از جمله‌ی این تیونرها است که با مدل S7 خود را اثبات نمود. هنسی نیز تا حدی با مدل ونوم GT پا در این راه گذاشت. هم‌اکنون راف در حال آماده شدن برای پیوستن به این نوع تیونرها است. این تیونر افسانه‌ای که تاریخچه‌ای پرافتخار از اصلاح خودروهای گوناگون پورشه دارد در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۷ از خودروی اسپورت کاملاً جدیدی که بر پایه‌ی شاسی خودش ساخته شده رونمایی خواهد کرد.

راف تا به حال جزئیات بسیار کمی از خودروی یاد شده را منتشر کرده اما می‌دانیم که مدل مذکور بر پایه‌ی شاسی کربن مونوکوکی که مشابه تنظیمات استفاده شده توسط تیم‌های فرمول ۱ و سازنده‌های تاپ سوپرکارها است ساخته خواهد شد.

2007-ruf-ctr-3

از دیدن پیشرانه‌ی شش سیلندر تخت سرچشمه گرفته از پورشه در خودروی RUF شگفت شده نخواهیم شد. این تیونر مشهور ثابت کرده که استاد خارج کردن عصاره‌ی خالص پیشرانه‌های گروه فولکس‌واگن و پورشه است به گونه‌ای که شاهد پیشرانه‌ی ۷۷۰ اسبی در لایکن هایپراسپورت و نیروگاه ۹۰۰ اسب بخاری در فنیر سوپراسپورت هستیم.

1987-ruf-ctr-yellowbird

تا این لحظه چیزی بیشتر از جزئیات یاد شده را نمی‌دانیم اما ما به شما می‌گوییم که این خودرو احیا کننده‌ی روح پرنده‌ی زرد ۱۹۸۷ خواهد بود. پرنده‌ی زرد نسخه‌ی بسیار ارتقا یافته‌ی نسل اول ۹۱۱ بود که توانست در آن زمان به سقف سرعت ۳۴۳ کیلومتر دست یافته و عنوان سریع‌ترین خودروی دوران خود را به دست آورد.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *