احتمال همکاری پورشه و لامبورگینی برای غلبه بر سرعت خودروهای تسلا

احتمال همکاری پورشه و لامبورگینی برای غلبه بر سرعت خودروهای تسلا

شاید کمتر کسی فکر می کرد که کمپانی تسلا فقط با تولید خودروی برقی آن هم در چند مدل محدود به این همه موفقیت دست پیدا کند. موفقیت های پی در پی این شرکت آمریکایی اکنون آینده صنعت خودرو را تحت تاثیر قرار داده و تقریبا همه بزرگان این عرصه برای مقابله با تسلا برنامه هایی تدوین کرده اند.

Tesla Lineup

اتومبیل های ساخت تسلا در کنار سبز بودن، عملکرد فوق العاده ای نیز از خود نشان داده اند؛ ویدیوهای زیادیدر دنیای مجازی موجود است که در آنها مدل S به مصاف اتومبیل های مختلفرفته و در مسابقه درگ آنها را شکست داده است.

در یکی از آخرین موارد، چند هفته پیش تسلا مدل S P100D توانست لامبورگینی هوراکان را در مسابقه درگ یک چهارم مایل با اختلاف ۰٫۰۹۲۲ ثانیه شکست دهد.

تصویر ثبت شده از دوربین موجود بر روی مدل S؛ هوراکان با اختلاف چند متر عقب افتاده است. البته با نزدیک شدن به خط پایان هوراکان فاصله خود را کمتر و کمتر می کرد و در صورت ادامه قطعا پیش می افتاد
تصویر ثبت شده از دوربین موجود بر روی مدل S؛ هوراکان با اختلاف چند متر عقب افتاده است. البته با نزدیک شدن به خط پایان هوراکان فاصله خود را کمتر و کمتر می کرد و در صورت ادامه قطعا پیش می افتاد

بر اساس گزارش اخیر اتوبیلد ظاهرا این اتفاق اصلا به مذاق برخی از مدیران رده بالای لامبورگینی خوش نیامده و آنها دستورساخت یک سوپر اتومبیل الکتریکی را صادر کرده اند.

آن چیزی که این گزارش را جذاب تر می کند اینست که احتمالا لامبورگینی از پلت فرم اتومبیل برقی جدید پورشه یعنی Mission E برای طراحی و تولید محصول خود استفاده کند.

Porsche-Mission_E_Concept_2015-wallpaper_01

چنانچه پیگیر اخبار خودرو باشید، حتما می دانید که پورشه Mission E کوپه چهار در کانسپتی است که سال گذشته در نمایشگاه فرانکفورت موتور شو معرفی شد.

پورشه برای تسریع روند تولید نسخه خیابانی این خودرو صدها کارمند جدید به تیم توسعه اضافه کرده و قصد دارد بیش از ۱ میلیارد دلار برای ارتقای کارخانه های خود سرمایه گذاری کند.

Porsche-Mission_E_Concept_2015_wallpaper_02

گمانه زنی های موجود حاکی از این هستند که Mission E به یک موتور ۶۰۰ اسب بخاری مجهز شده و شتابی باور نکردنی خواهد داشت. همچنین انتظار می رود مسافت قابل پیمایش با یک بار شارژ چیزی در حدود ۳۱۰ مایل باشد؛ شارژ ضروری ۱۵ دقیقه ای نیز بخش دیگری از پیش بینی ها درباره این خودروی برقی آلمانی است.

Porsche-Mission_E_Concept_2015_wallpaper_05

در صورت به واقعیت پیوستن این خبر، باید شاهد یک خودروی برقی با عملکردی خارق العاده باشیم؛ چرا که پورشه و لامبورگینی همواره جزو بزرگان شتاب، سرعت و هندلینگ بوده و تولیدات آنها جزو بهترین ها در این زمینه هستند.

lamborghini_gallardo_lP570-4_superleggera-2010_porsche_911_gT3_RS

شایان ذکر است که تسلا مدل S P100D در آگوست ۲۰۱۶ معرفی شد.

tesla-model-s

این سدان فول سایز لوکس ۱۳۴,۵۰۰ دلار قیمت داشته و با شتاب ۲٫۵ ثانیه ای سریعتر از بسیاری از خودروهای اسپورت و سوپر اسپورت ظاهر شده است!

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *