آخرین اطلاعات از EQ؛ کراس اوور برقی مرسدس بنز

آخرین اطلاعات از EQ؛ کراس اوور برقی مرسدس بنز

مرسدس در حال برنامه ریزی برای تولید یک SUV تمام الکتریکی است. در نمایشگاه پاریس امسال بود که خودرو ساز آلمانی با کانسپتی ار SUV تمام الکتریکی خود حاضر شد. SUV معرفی شده در نمایشگاه پاریس، یک طرح اولیهبرای مدلی نهایی است و قرار استتا سال ۲۰۱۹ راهی خط تولید شود.

ncs_754680571_crop_600x400

مرسدس در مسیر تولید SUV تمام الکتریکی تنها نبود و رقیب های سر سختی از جمله جگوار و Wolkswagen نیز قرار است،محصولات برقی خود را تا ۲۰۲۰ به خط تولید برسانند.

ncs_1774684736_crop_600x400

درست در دوره زمانی که در خواست برای سدان های کوچک برقی کم شده است. نوبت به تولید SUV های تمام الکتریکی رسیده است تا بلکه خودروسازان بتوانند به این شکل بازارخود را حفظ کنند.

البته رقبایی مانند تسلا هم بیکار ننشته اند و قرار است مدل های کراس اوور و شاسی بلند جدیدی را راهی بازار کنند.

ncs_982935828_crop_600x400

براساس اطلاعات اولیه مرسدس بنز، EQقدرتی برابر ۳۱۰ کیلو وات (حدود ۴۱۵ اسب بخار) دارد و از این رو قادر است تا شتاب گیری ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ۵ ثانیه طی کند.

همچنین براساس بیانیه مرسدس، مدل مفهومی اولیه و پایه شباهت بسیاری به خودرو نهایی دارد،بنابراین ابعاد EQ تولید انبوه نیز احتمالا چندان تفاوتی با این نمونه مفهومینخواهد داشت.

ncs_1498013647_crop_600x400

انتظار می رودکه EQ از لحاظ قیمتی، بهایی نزدیک به مدل کراس اوورGLC داشته باشد. بناراین قیمتی در حدود ۳۹۱۵۰ برای EQ دور از ذهن نیست.

با توجه بهقیمت ۳۷۵۰۰ دلاری شورولت بولت، بهای در نظر گرفته شده برای این مرسدس بنز بسیار رقابتی به نظر می رسد، البته بولت مشمول حدود ۷۰۰۰ دلار تخفیف خودروهای پاک می شود اما مشخص نیست که مرسدس بنز قیمت ۳۹ هزار دلاری را با احتساب تخفیف مذکور اعلام کرده است یا فارغ از آن.

ncs_767287337_crop_600x400

درون خودرو یک صفحه نمایش ۲۴ اینچی وظیفه نمایش سرعت، مقدار مسافت طی شده با هر بار شارژ، داده های رانندگی و سیستم راهبری را بر عهده دارد. همچنین وظیفه هشدار میزان شارژ باتری و مکان های نزدیک برای شارژ مجدد باتری ها را نیز بر عهده دارد.

ncs_1521097067_crop_600x400

همچنین مرسدس به این موضوع نیز اشاره کرد که خودرو جدید از فناوری های مربوط به رانندگی اتوماتیک نیز بهره خواهد برد و می توانددر پیچ ها سرعت و دینامیک رانندگی را به شکل هوشمندانه کنترل کند.

مهندسین خبره دایملر در حال توسعه تکنولوژی های خود در این مورد هستند وانتظار می رود که تا سال ۲۰۲۰ شاهد معرفی ۴ محصول جدید توسط ستاره اشتوتگارتیباشیم.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *