۷۰ درصد پورشه‌های جدید کنونی “شاسی‌بلند” هستند

۷۰ درصد پورشه‌های جدید کنونی “شاسی‌بلند” هستند

جدیدترین آمار و ارقام فروش پورشه کاملاً شگفت‌انگیز است به گونه‌ای که شاسی بلندهای این شرکت محبوبیت فوق‌العاده‌ای در مقایسه با مدل‌های اسپورت پیدا کرده‌اند.

porsches-01

این یک خبر رسمی است: پورشه به یک برند سازنده‌ی شاسی‌بلند بدل شده است. از هر ۱۰ خودروی پورشه که سال پیش فروخته شده ۷ تای آن‌ها کاین یا ماکان بوده‌اند.

porsches-02

این کمپانی گزارش‌های مالی سالانه‌ی خودرو را منتشر کرده و طبق آن ۲۳۷۷۷۸ خودرو در سال ۲۰۱۶ فروخته شده‌اند. از این میزان فروش، ۱۶۶۵۰۹ دستگاه مربوط به کاین و ماکان بوده و مدل‌های ۹۱۱، باکستر، کیمن و پانامرا تنها فروش ۷۱۴۷۵ دستگاه را به خود اختصاص داده‌اند.

porsches-sales

در سال ۲۰۱۳، آخرین سال کامل پیش از عرضه‌ی ماکان، مدل کاین در بحث فروش بهتر از تمامی مدل‌های دیگر عمل کرده بود. در سال ۲۰۱۶ فروش کاین نسبت به همان سال ۲۰۱۳ بیش از ۱۰ هزار دستگاه کاهش یافت و ماکان با فروش بیش از ۹۵ هزار دستگاهی به محبوب‌ترین شاسی‌بلند این برند تبدیل شد.

porsche-cayenne-1

البته ذکر این نکته هم مهم است که شاسی بلندهای پورشه خودروهایی عادی، کند و خسته‌کننده نیستند. اساساً خودروهای پورشه دوست‌داشتنی بوده و اگرچه ارتفاع و وزن آن‌ها به معنی عدم عملکرد برجسته‌ای همانند خودروهای اسپورت این شرکت است اما همچنان هم در سر پیچ‌ها عملکرد شایسته‌ای دارند.

porsche_cayenne_rear

البته این موضوع اخبار خیال‌انگیز برای پورشه است. شاسی بلندها بسیار سود ده هستند. شما تنها شنا در سواحل زیبا و سکه‌های طلایی را در ذهن خود مجسم کنید!

porsche-macan-2015-turbo-01

البته خبرهای خوب دیگری نیز برای پورشه وجود دارد. فروش کلی ۹۱۱ کمی افزایش یافته و همین موضوع برای باکستر و کیمن نیز اتفاق افتاده است. این جریان کاملاً واضح است که با عرضه‌ی ماکان، این شاسی‌بلند توانسته برخی از فروش مدل‌های پانامرا و کاین را به خود اختصاص دهد.

porsche-911r-unveiled-geneva-5

حکومت شاسی بلندها در واقع برای ۳۰ درصد دیگر نیز خوب است. با سودآوری بالای شاسی بلندها پورشه می‌تواند خودروهای اسپورت فوق‌العاده و محصولات ویژه‌ای چون ۹۱۱ R را تولید نماید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *