پایان ۱۱ سال وقفه؛ نمایشگاه بین المللی خودرو سرانجام به تهران بازگشت

پایان ۱۱ سال وقفه؛ نمایشگاه بین المللی خودرو سرانجام به تهران بازگشت

نمایشگاه خودرو تهران در اوایل دهه ۸۰ شمسی، رویدادی بسیار بزرگ و مهیج در تقویم نمایشگاه های بین المللی کشورمان به شمار می آمد و هر سال هزاران نفر از علاقه مندان دنیای اتومبیل را به محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران می کشاند.

استقبال پرشور مشتریان از رودستر دو نفره ای به نام
استقبال پرشور مشتریان از رودستر دو نفره ای به نام “آنا” در نمایشگاه خودرو تهران سال ۱۳۸۳

اما ایجاد ترافیک سنگین در اتوبان چمران و نبود محلی مناسب برای جایگزینی محل این نمایشگاه در نهایت باعث شد که مسئولان عطای برگزاری این نمایشگاه بزرگ و تاثیر گذار را به لقایش ببخشند و برگزاری این رویداد را به آماده شدن مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب موکول نمایند.

همانطور که می دانید پروژه ساخت شهر آفتاب مانند بسیاری از دیگر پروژه های بزرگ عمرانی کشور مشمول مرور زمان شد و تا نمایشگاه کتاب امسال به طول انجامید، اما حالا سرانجام این مجموعه اماده میزبانی از نمایشگاه خودرو تهران را پیدا کرده است وامسال پس از یازده سال شاهد برپایی نمایشگاه خودرو در تهران با حضور شرکت های نامدار و فعال در حوزه های مختلف خودرو خواهیم بود.

پایان 11 سال وقفه؛ نمایشگاه بین المللی خودرو سرانجام به تهران بازگشت

هرچند متاسفانه بازار خودرو کشورمان ظرف این سال ها تحولات عظیمی را در راستای منفی پشت سر گذاشته و کمی بعید می رسد که شور و شوق مشتریان برای خرید خودروهای قدیمی ایران و مدل های تازه و گران قیمت چینی قابل مقایسه با آخرین سال های دهه هفتاد و اوایل دهه ۸۰ شمسی باشد، اما در مجموع بازگشت نمایشگاه خودرو به پایتخت را باید به فال نیک گرفت.

پایان 11 سال وقفه؛ نمایشگاه بین المللی خودرو سرانجام به تهران بازگشت

به هر حال در نمایشگاه امسالکه از۲۶ تا ۳۰ بهمن ماه امسال از ساعت ۱۲ الی ۲۰ در نمایشگاه شهر آفتاب برگزار می شود اما جالب است بدانید که خودروسازان بزرگ دولتی (ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو) قصد نداشتند در این نمایشگاه شرکت کنند اما سرانجام ظرف روزهای آینده از تصمیم خود پشیمان شده و به سایر شرکت های حاضر در این نمایشگاه پیوستند.

بنابراینتقریبا تمامی بازیگران مهم صنعت خودرو کشور مانند مدیران خودرو، توان خودرو جی، نگین خودرو، پرشیا خودرو، اطلس خودرو، برلیانس گروپ، ایرتویا، ام جی پارس و … و حتی شرکتهایی از جمله کرمان موتور و سروش دیزل مبنا در کنار خودروسازان دولتی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

پایان 11 سال وقفه؛ نمایشگاه بین المللی خودرو سرانجام به تهران بازگشت

در این رویداد که مهمترین رویداد سال تلقی شده و اینبار در پایتخت برگزار می شود، قرار است از تمامی محصولات جدید این شرکت های خودروسازی رونمایی شود، بنابراین می توانید با حضور در این نمایشگاه از آخرین تحولات بازار خودرومطلعشوید و یا در طول مدت برگزاری این نمایشگاه بخش خودرو دیجیاتو را برای پوشش این رویداد دنبال نمایید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *