معرفی اونتادور S؛ خشمگین ترین محصول تولید انبوه لامبورگینی

معرفی اونتادور S؛ خشمگین ترین محصول تولید انبوه لامبورگینی

پس از انتشار تصاویری متعدد از نسخه خاص اونتادور که با پوشش های مختلف در حال گذراندن تست بود، سرانجام دیروز و در ۱۹ دسامبر کمپانی لامبورگینی از محصول جدید خود رونمایی کرد.

2018-lamborghini-aventador-s-prototype-shows-sv-details-before-december-19-debut-113833_1

این نسخه که اونتادور S نامگذاری شده در زیر کاپوت خود به همان موتور ۶٫۵ لیتری V12 مجهز شده، اما به دلیل تغییرات و بهینه سازی هایی مثل زمانبندی متغیر مکش و سوپاپ ها و همچنین استفاده از سیستم اگزوز جدید، اکنون توانایی تولید ۷۴۰ اسب بخار قدرت و ۶۹۰ نیوتن متر گشتاور را دارد که در مقایسه با نسخه عادی اونتادور نشان از افزایش ۴۰ اسب بخاری در قدرت خروجی دارد. علی رغم عدم تغییر در میزان گشتاور تولیدی، لامبورگینی ادعا کرده که موتور اونتادور S نمودار گشتاور بهتری ارایه می کند.

lamborghini-aventador_s-2017-5

با این موتور قدرتمند و گیربکس ۷ دنده ISR، اونتادور S برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر از حالت سکون به ۲٫۹ ثانیه زمان نیاز داشته و در صورت فشردن پدال گاز تا انتها توانایی رسیدن به سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعت را دارد. میزان مصرف سوخت در صد کیلومترترکیبی نیز ۱۶,۹ لیتر اعلام شده است.

lamborghini-aventador_s-2017-8

یکی از قابلیت هایی که اونتادور S را نسبت به سایر محصولات لامبورگینی متمایز می کند، استفاده از سیستم چهار چرخ فرمان پذیر است که برای اولین بار در یک خودروی مزین به نشان گاو خشمگین شاهد آن هستیم. به واسطه این سیستم، چرخ های عقب اونتادور S در سرعت های پایین در جهت عکس چرخ های جلو زاویه گرفته و باعث پیچیدن راحت در مسافتی کوتاه تر می شوند؛ در حالی که در سرعت های بالاتر هر چهار چرخ در جهت موافق هم چرخیده و باعث افزایش پایداری خودرو هنگام پیچیدن می شوند.

lamborghini-aventador_s-2017-10

در بخش تعلیق، بزرگ ترین تغییر به معرفی ضربه گیرهای فعال مربوط می شود که اونتادور S را هم ردیف با نسخه SV قرار می دهد. کمک فنرهای عقب نیز جدید بوده و اکسل عقب برای فراهم کردن امکان فرمان پذیری چرخ ها متحمل تغییراتی شده است.

سنت آگاتایی ها سیستم الکترونیکی نسخه جدید اونتادور را کاملا مورد بازبینی قرار داده و با پیروی از فرمول پورشه اکنون کلیه این سیستم ها را با یک هسته اصلی که بصورت اختصاری LDVA نامیده می شود، یکپارچه نموده اند. آنطور که در اطلاعیه رسمی لامبورگینی اشاره شده، سیستم الکترونیکی کنترل پایداری (ESC) در اونتادور S چسبندگی بهتری در شرایط مختلف رانندگی فراهم می کند. برای تکمیل عملکرد سیستم ESP، لاستیک های پیرلی P Zero برای این نسخه از اونتادور در نظر گرفته شده است.

lamborghini-aventador_s-2017-11

از ویژگیهای ظاهری اونتادور S که آن را از نسخه عادی متمایز می کند، می توان به مواردی مثل رینگ های مشابه اونتادور SV، ورودی های هوای اضافی بر روی چرخ های عقب، سپرهای جلو و عقب متفاوت و خروجی اگزوز با طراحی چند ضلعی و همچنین شکل خاص کمان گلگیر عقب اشاره کرد.

lamborghini-aventador_s-2017-12

کمپانی لامبورگینی از لحاظ ایرودینامیکی نیز بهینه سازی های زیادی انجام داده؛ طوری که اونتادور S در بخش جلو ۱۳۰ درصد و بصورت کلی ۵۰ درصد نیروی داون فورس بیشتری نسبت به اونتادور عادی تولید می کند. جالب اینکه در صورت فعال شدن باله عقب این میزان تا ۴۰۰ درصد افزایش پیدا می کند.

lamborghini-aventador_s-2017-1

lamborghini-aventador_s-2017-4

برای لذت بیشتر، لامبورگینی چهار حالت برای رانندگی در نظر گرفته که در هر کدام از آنها گشتاور تولیدی با نسبتی متفاوت بین چرخ های عقب و جلو توزیع می شود. البته یکی از این حالت ها بصورت دستی قابل تنظیم بوده و راننده می تواند تنظیمات دلخواه خود را برای رسیدن به تجربه مطلوب اعمال کند.

برای تمایز بیشتر در داخل کابین نیز تغییراتی داده شده که شامل مواردی مثل استفاده از نشان دهنده های جدید، پشتیبانی از اپل کارپلی و سیستم Telemetry (سیستمی برای ارزیابی داده های مربوط به نحوه عملکرد خودرو در پیست) می شود.

lamborghini-aventador_s-2017-1280-0d

تحویل لامبورگینی اونتادور S به مشتریان از بهار سال بعد آغاز خواهد شد؛ مشتریان ثروتمندی که برای خرید این گاو خشمگین حداقل ۴۲۱,۳۵۰ دلار پرداخت کرده اند.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *