فراخوان گسترده لامبورگینی آونتادور در آمریکا

فراخوان گسترده لامبورگینی آونتادور در آمریکا

تمام لامبورگینی آونتادورهای موجود در آمریکا شامل یک فراخوان بزرگ شده اند. این فراخوان شامل 1453 عدد لامبورگینی اونتادور می شود.

با توجه به ابلاغیه سازمان NHTSA، این فراخوان مدل های خاص نظیر سوپر ولوچه و تمام نمونه های مشتق شده بر اساس آونتادور را نیز در بر می گیرد.موضوع جالب توجه این است که این فراخوان شامل لامبورگینی Veneno کوپه و رودستر نیز می شود.

فراخوان گسترده لامبورگینی آونتادور در آمریکا

مشکل از آنجا نشات می گیرد که در صورت پُر کردن باک بنزین و انجام مانور های سنگین، احتمال نشت سوخت در پی عملکرد ناصحیح سوپاپ فیلتر تصفیه بخارات بنزین وجود دارد و این نشت در نزدیکی مسیر اگزوز می تواند منجر به وقوع آتش سوزی شود.

فراخوان گسترده لامبورگینی آونتادور در آمریکا

چنین مشکلی می تواند در دور موتور های بالا باعث آتش سوزی ناشی از مجاورتسوخت و حرارت بالای اگزوز شود، حتی اگر از سیستم اگزوز های فابریک لامبورگینی هم استفاده نشده باشد باز هم خطر احتمالی آتش سوزی وجود دارد.

لامبورگینی برای اولین بار در سال 2015 وقتی این مشکل را پیدا کردکه تیم مهندسی، با گزارشی مبنی بر خاموش شدن ناگهانی موتور مواجه شد.

پس از تحقیقات فراوان آنها قطعه ای را یافتند که از بنزین اشباع شده بود. در سال 2016 نیز با خودرویی روبرو شدند که چراغ های عقب و ورودی های هوای عقب بسیار داغ شده بود. دلیل آن هم رانندگی طولانی مدت با دور موتور بالا بود.

فراخوان گسترده لامبورگینی آونتادور در آمریکا

نمایندگی ها موظف می شوند تا مخزن سوخت را عوض کرده واتصالات مربوط به سیستم جمع آوری بخارات بنزین را باز بینی کنند، اما تا رسیدن به موعد فراخوان توصیه می شود که مالکین لامبورگینی از پُر کردن کامل باک خودداری کنند

فراخوان در مورد خرابی های مربوط به قسمت عقب خودرو چیز تازه ای برای خریداران نیست، سال 2012 نیز شرکت لامبورگینی برای سیستم تنظیم ارتفاع چراغ، 144 دستگاه از محصولاتش فراخوان عمومی صادر کرده بود.

هنوز مشخص نیست که آونتادورهای فروخته شده در سایر نقاط جهان نیز شامل این فراخوان می شوند یا خیر.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *