خودروهای فورد به دستیار صوتی الکسا مجهز می شوند [تماشا کنید]

خودروهای فورد به دستیار صوتی الکسا مجهز می شوند [تماشا کنید]

آمازون به سرعت در حال گسترش کاربردهای دستیار صوتی خود است و موفق شده در مدت کوتاهی میزبان های متنوعیرا برای الکسا دست و پا کند. حال خبر رسیده که قرار است تا تابستان امسال خودروهای شرکت فورد نیز به این دستیار هوشمند مجهزشوند.

به همین مناسبت آمازون ویدیویی را منتشر ساخته که گرچه کمی ناشیانه به نظر می رسد، اما به خوبی کارایی های جالب الکسا درون خودروهای فورد را نمایش می گذارد.

همان طور که در ویدیوی بالا می بینید، علاوه بر دریافت اخبار و اطلاعات مختلف، می توان به کمکدستیار دیجیتال آمازون در حین رانندگی اقدام به مسیریابی و حتی کنترل برخی از بخش های منزل یا اتاق کار هوشمند از پشت فرمان کرد.

ویژگی بارز الکسا در خودروهای فورد این است که این پلتفرم یکپارچگی کاملی با شبکه هوشمند منزل شما دارد، بنابراین می توانید علاوه بر کنترل خانه از راه دور، برخی کارها مثل شنیدن موسیقی یا گوش دادن به یک کتاب صوتیرا (که در منزل در حال انجام آن بودید) در خودروی خود ادامه دهید.

الکسا حتی می تواند اتومبیلشما را روشن یا خاموش نماید. به وسیله این دستیار هوشمند می شود دمای سیستم تهویه مطبوع را پیش از ورود به خودرو تنظیم کرد. درب ها را از راه دور قفل و یا باز نمود و از وضعیت ذخیره بنزین در باک و سایر مشخصات فنی خودرو آگاه شد.

طبق اعلام شرکت فورد، خودروی فوکوس الکتریکی، فورد فیوژن انرژی وC-MAX مدل انرژی اولین محصولاتی از این کمپانی خواهند بود که در تابستان امسال به دستیار صوتی الکسا مجهز خواهند شد.

همان طور که پیشتر گفتیم، دستیار صوتی مایکروسافت نیز به تازگی به خودروهای نیسان و ب ام و راه پیدا کرده است.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *