تیونینگ مضاعف؛ پروژه افراطی برابوس روی لوکس ترین شاسی بلند مرسدس AMG

تیونینگ مضاعف؛ پروژه افراطی برابوس روی لوکس ترین شاسی بلند مرسدس AMG

هرگاه نام و نشان برابوس بر روی یک مرسدس (با تلفظ صحیح تر مرسیدس) دیده شود، باید منتظر آمار و ارقامی خیره کننده باشیم. این تیونر آلمانی در آخرین پروژه خود به سراغ شاسی بلند لوکس مرسدس-آ ام گ GLS 63 رفته و انقلابی در ظاهر و باطن آن ایجاد کرده است.

Brabus 850 XL (10)

مرسدس GLS که از آن به عنوان S کلاس شاسی بلندها یاد می شود، در حالت استاندارد بسیار لوکس و قدرتمند است؛ حال تصور کنید که نسخه AMG آن چقدر می تواند سرکش تر باشد! با وجود این ظاهرا مهندسین برابوس رضایت چندانی از عملکرد GLS AMG 63 نداشته و تصمیم به ارتقای آن گرفته اند!

مرسدس GLS AMG 63
مرسدس GLS AMG 63

موتور هشت سیلندر مرسدس GLS AMG 63 حجمی برابر با 5461 سی سی داشته و با استفاده از دو توربوشارژر 585 اسب بخار قدرت و 561 پاوند فیت (760 نیوتن متر) گشتاور تولید می کند. با این خروجی، شتاب GLS AMG 63 برابر با 4.6 ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن 250 کیلومتر در ساعت است که برای یک شاسی بلند ارقام بسیار خوبی محسوب می شود.

نمایی از موتور GLS AMG 63
نمایی از موتور GLS AMG 63

مهندسین برابوس با تراشکاری سیلندرها، حجم موتور را از 5461 به 5912 سی سی افزایش داده و توربوشارژرهای بزرگ تر خود را جایگزین نمونه های اصلی کرده اند.

نمایی از موتور برابوس 850 XL
نمایی از موتور برابوس 850 XL

در بخش فنی تغییرات دیگری نیز اعمال شده که شامل مواردی مثل استفاده از ورودی های هوای کربنی، بازنگری در منیفولدها و به کارگیری اگزوز استیل می شود.

Brabus 850 XL (2)

نتیجه این تغییرات دستیابی به 850 اسب بخار قدرت و 1450 نیوتن متر گشتاور است که کاملا در خور توجه هستند. البته برابوس پکیج های دیگری نیز برای این پروژه تدارک دیده که شامل ارتقای قدرت تا 630 و 700 اسب بخار می شود و مشتریان می توانند بنا به نیاز خود یکی از این پکیج ها را انتخاب کنند.

Brabus 850 XL (9)

نام GLS جدید Brabus 850 XL انتخاب شده که بر اساس سیستم نامگذاری این تیونر از میزان قدرت موتور برگرفته شده است. این شاسی بلند 850 اسب بخاری صفر تا 100 را در زمان 4.2 ثانیه پیموده و توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 300 کیلومتر در ساعت را دارد که از این لحاظ تقریبا با نسخه استاندارد بنتلی بنتایگا برابری می کند.

بنتلی بنتایگا سریعترین و لوکسترین شاسی بلند استاندارد جهان
بنتلی بنتایگا سریعترین و لوکسترین شاسی بلند استاندارد جهان

برای بهبود هندلینگ، برابوس یک ماژول کنترلی ویژه برای سیستم تعلیق بادی (AIRMATIC) طراحی کرده که امکان کاهش ارتفاع تا 30 میلی متر را فراهم می کند.

Brabus 850 XL (8)

در بخش ظاهری استفاده از فیبر کربن در جای جای بدنه برای بهبود ایرودینامیک و ایجاد زیبایی های بصری کاملا خودنمایی می کند. رینگ های بسیار بزرگ 23 اینچی و رکاب های جانبی تکمیل کننده ظاهر اسپورت این شاسی بلند قدرتمند هستند.

Brabus 850 XL (7)

برابوس کابین این شاسی بلند لوکس را نیز دستخوش تغییرات زیادی کرده تا فضای داخلی بیش از پیش مجلل تر شود.

Brabus 850 XL (5)

استفاده بیش از حد از چرم، آلکانترا و فیبر کربن در داخل کابین بخش دیگری از تلاش های برابوس برای جلب رضایت مشتریان ثروتمند است.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *