تسلا حداقل ساخت ۳ گیگافکتوری دیگر را در نظر دارد

تسلا حداقل ساخت ۳ گیگافکتوری دیگر را در نظر دارد

تسلا در صدد است تا اواخر امسال، ۳ مکان برای برقرار ساختن کارخانه های بزرگ تولید باتری اش تحت عنوان گیگافکتوری را نهایی ساخته و برای ساخت آن ها اقدام کند. در حال حاضر، تسلا دو گیگافکتوری دارد که یکی در بوفالو است و دیگری در نوادا که در مورد آن بسیار شنیده اید.

در گیگافکتوری بوفالو، تسلا و پاناسونیک با یکدیگر پنل های خورشیدی می سازند و در کارخانه عظیم واقع در نوادا نیز همه چیز تبدیل به باتری می شود.

در نامه ای که برای سهامداران منتشر شده آمده که «منتظر نهایی شدن محل گیگافکتوری های ۳، ۴ و احتمالا ۵ باشید.»

کارخانه شماره ۱ در حال حاضر روی تولید پاوروال ها، پاورپک ها و باتری های ۲۱۷۰ که درون محفظه های نامبردهو همچنین ماشین های مدل ۳ قرار می گیرد، متمرکز شده است.

تسلا حداقل ساخت 3 گیگافکتوری دیگر را در نظر دارد

تسلا در دوره منتهی به ماه دسامبر ۲۰۱۶ موفق شد تا ۲۴۸۸۲ ماشین تولید کرده، ۲۲۲۵۲ ماشین به بازار عرضه کند و انتظار دارد که در نیمه ابتدایی سال جاری نیز ۴۷ الی ۵۰ هزار ماشین مدل اس و مدل اکس ارائه دهد. رشدی ۶۱ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶ (در سال ۲۰۱۶ هم تسلا رشدی ۷۱ درصدی را تجربه کرده بود).

در بخش دیگر این نامه آمده که تولید مدل ۳ به صورت محدود از ماه ژولای آغاز می شود و در فصل پایانی سال ۲۰۱۷ تولید آن به ۵ هزار واحد در هفته می رسد. با آغاز سال ۲۰۱۸ نیز رقم افزایش یافته و هر هفته ۱۰ هزار مدل ۳ ساخته می شود.

مسئله دیگری که در نامه به آن اشاره شد، جدایی جیسون ویلر، مدیر ارشد مالی شرکت و جایگزینی اش با دیپاک آهوجا است. آهوجا پیش از اینکه تسلا را در سال ۲۰۱۵ ترک کند، همین نقش را در شرکت به عهده داشت.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *