انتخاب سریعترین خودرو اسپرت سال؛ جشنواره ۶۴۸۴ اسب بخار مهار نشدنی [تماشا کنید]

انتخاب سریعترین خودرو اسپرت سال؛ جشنواره ۶۴۸۴ اسب بخار مهار نشدنی [تماشا کنید]

هر ساله مجله معتبر و بزرگ موتورترند خودروهای سال را در دسته بندی های مشخص انتخاب می کند.

این نشریه تخصصی اتومبیل،بهترین خودرو راننده محور دنیا که شامل خودروهای اسپرت و سوپراسپرت عرضه شده در یک سال اخیر میلادی است را گردآوری و پس از تست و بررسی این خودروها در کنار یکدیگر، یک خودرو را را با لقب بهترین خودروی راننده محور سال انتخاب می کند.

این تست و بررسی شامل عملکرد این نامزدها در پیست اتومبیل رانی و حس و حال رانندگی با آن ها در جاده های پرپیچ و خم است. در پایان و پس از معرفی قهرمان، مجله موتورترند تمامی رقبا را در کنار یکدیگر قرار می دهد و یک درگ ریس ۴۰۷ متری یا ۱٫۴ مایلی را برگزار می کند و به آن لقب درگ ریس سال را می دهد.

2016-Best-Drivers-Car-Contenders-and-Finalists-front-three-quarter-w600-h600

برترین خودروهای اسپرت معرفی شده در یک سال اخیر در این درگ ریس حضور دارند و رقابت بسیار جذاب و صدم ثانیه ای را به نمایش می گذارند. در رقابت های امسال خودروهای انتخاب شده توسط مجله موتورترند که سازندگان آن ها با حضور در این رقابت ها موافقت کرده اند، عبارتند از:

آکورا NSX، آئودی R8 v10 Plus، نیسان GT-R، مک لارن ۵۷۰S، مرسدس بنز AMG GT S به عنوان برنده رقابت سال ۲۰۱۵ میلادی، دوج وایپر ACR، پورشه ۹۱۱، بی ام و M4 GTS، جگوار F-Type SVR، شورلت کامارو SS 1LE، فورد موستانگ شلبی GT350R و آستون مارتین V12 Vantage S از نامزدهای امسال به شمار می روند.

2016-Best-Drivers-Car-Contenders-and-Finalists-rear-end-w600-h600

گرچه شرکت هایی همچون لامبورگینی و فراری هم به این مسابقات دعوت شده اند، اما هر دو این خودروسازان ایتالیایی دعوت مجله موتورترند را رد کرده و خودرو مورد نظر را در اختیار این نشریه قرار نداده اند.

شاید جالب باشد که بدانید مجموع قدرت موتورهای این ۱۲ خودرو به عدد خیره کننده ۶۴۸۴ اسب بخار می رسد و اگر بخواهید روزی همه این خودروها را بخرید، باید مبلغی در حدود ۱٫۸ میلیون دلار آمریکا هزینه کنید.

2016-Best-Drivers-Car-Viper-GTS-w600-h600

به طور متوسط قیمت این خودروها در حدود ۱۳۱٫۷۳۰ دلار است و قدرت متوسط تولیدی شرکت کنندگان امسال در حدود ۵۴۰ اسب بخار است. شتاب متوسط صفرتا ۹۶ کیلومتر بر ساعت آن ها هم در حدود ۳٫۴ ثانیه است و به ۱۱٫۶ ثانیه زمان برای گذر از مسیر ۱٫۴ مایل یا ۴۰۷ متر درگ ریس لازم دارند.

2017-Acura-NSX-rear-three-quarter-drift-w600-h600

در نهایت رقابت بر سر رتبه اول بسیار نزدیک بود، به گونه ای که هر ۶ خودروی اول امسال خود به تنهایی و در زمینه های مشخصی همچون میزان قیمت پرداختی و…می توانستند برنده باشند، اما این رقابت هادر نهایت باید به انتخاب یک خودرو ختم شود و همین مسئله کار تیم داوری را بسیار سخت کرده بود.

2016-Ford-Mustang-Shelby-GT350R-front-three-quarter-in-motion-02-w600-h600

در نهایت، مک لارن ۵۷۰S توانست عنوان برترین خودروی راننده محور سال از دید نشریه موتورترند را از آن خود کند و رقبای قدرتمندی چون فورد، پورشه، مرسدس بنز و دوج را شکست دهد.رتبه بندی نهایی خودروها به صورت زیر است:

۱۲٫ آستون مارتین V12 Vantage S

۱۱٫ بی ام و M4 GTS

۱۰٫ نیسان GT-R

۹٫ جگوار F-Type SVR

۸٫ آکورا NSX

۷٫ آئودی R8 v10 Plus

۶٫ مرسدس بنز AMG GT S

۵٫ دوج وایپر ACR

۴٫ شورلت کامارو SS 1LE

۳٫ پورشه ۹۱۱

۲٫ فورد موستانگ شلبی GT350R

۱٫ مک لارن ۵۷۰S

2016-McLaren-570S-front-end-in-motion-w600-h600

برنده رقابت های امسال قیمتی در حدود ۲۱۹٫۷۷۰ دلار آمریکا دارد و از یک موتور V-8 تویین توربو ۳٫۸ لیتری بهره می برد و قدرتی در حدود ۵۶۲ اسب بخار تولید می کند. این مدل ارزان ترین مک لارن است که در بازار به فروش می رسد.

2016-Best-Drivers-Car-McLaren-570S-side-profile-w600-h600

مک لارن این شرکت انگلیسی پس از بازگشت به ساخت خودروهای اسپرت و سوپراسپرت شهری در سال ۲۰۰۹ میلادی توانست به قدری پیشرفت کند که ارزان ترین مدل تولید شده توسط آن برنده این رقابت ها شود.

در واقع این شرکت برای سالیان متوالی تنها به عنوان یک تیم فرمول یک به شمار می رفت و پس از فراری بیشترین سابقه حضور در این مسابقات را دارد،

2016-McLaren-570S-interior-w600-h600

گرچه مکلارن چندسالی است که در رقابت های فرمول یک موفقیتی کسب نکرده، اما خودروهای شهری آن توانسته اند جور عدم نتیجه گیری تیم فرمول یک این شرکت را به یدک بکشند.

2016-BMW-M4-GTS-front-interior-seats-w600-h600

در پایان شما را دعوت به تماشای درگ ریس سال می کنیم تا بدین ترتیب به میزاننزدیک بودن عملکرد این خودروها پی ببرید. این روزهارقابت عجیبی بین مطرح ترین خودروسازان جهانبرای معرفی سریعترین خودروها وجود دارد.

موتور هشت سیلندر فورد ماستنگ شلبی GT350R
موتور هشت سیلندر فورد ماستنگ شلبی GT350R
پیشرانه شش سیلندر 3.0 لیتری تویین توربو ب ام و M3/4
پیشرانه شش سیلندر ۳٫۰ لیتری تویین توربو ب ام و M3/4
موتور آکورا NSX 2017
موتور آکورا NSX 2017

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *