اتومبیل خودران اوبر دچار حادثه شد؛ توقف کامل فعالیت های آزمایشی

اتومبیل خودران اوبر دچار حادثه شد؛ توقف کامل فعالیت های آزمایشی

صبح روز گذشته خبرگزاری رسمی ایالت آریزونای آمریکا از تصادف شدید و چپ شدن یکی از اتومبیل های خودران کمپانی «اوبر» در برخورد با یک خودروی سرنشین دار دیگر خبر داد.

به این ترتیب که اتومبیل شخصی سازی شده Volvo مجهز به سیستم خودران اوبر در حین حرکت به سمت شمال خیابان مک کلینتاک با ماشین دیگری که قصد داشته به سمت چپ بپیچد برخورد کرده و سپس خودروی سومی نیز با آنها تصادف می کند.

اوبر در حال حاضر اولین مراحل آزمایش شهری اتومبیل های خودران خودش را آغاز کرده و بعد از کشمکش های پدید آمده مابین این شرکت و آلفابت، حالا با دردسر جدیدی روبرو شده است.

به دنبال این ماجرا بلومبرگ گزارش می دهد «تراویس کالانیک» مدیرعامل کمپانی اوبر فرآیند آزمایش و توسعه ماشین های خودرانش را متوقف کرده و این بخش تا بازرسی و انجام تحقیقات لازم پیرامون حادثه دوباره مشغول به کار نخواهد شد.

گفتنی است حادثه مورد بحث هیچ خسارت و تلفات جانی به همراه نداشته است و از طرفی شواهد نشان می دهند که تقصیر کار اتومبیل خودران اوبر نبوده است، بلکه ماشین دوم به صورت ناگهانی و بدون در اختیار داشتن حق تقدم پیچیده است؛ هرچند که عکس العمل دیرهنگام مکانیزم خودران اوبر نیز سوال برانگیز به نظر می رسد.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *