نتایج مقایسه سریع ترین خودروهای پلیس آمریکا و جهان

نتایج مقایسه سریع ترین خودروهای پلیس آمریکا و جهان

امروزه برخی از خودروهای ارزان قیمت بازار آمریکا نیز از شتاب و سرعتی بالا برخوردار هستند. برای مثال سه عضلانی معروف یانکی ها در مدل پایه با قیمت زیر ۳۰ هزار دلار شتابی در حدود ۶ ثانیه دارند که می توانند در تعقیب و گریزها برای پلیس مشکل ساز شوند.

2015-Dodge-Challenger-RT-Scat-pack-Chevrolet-Camaro-DD-1le-Ford-Mustang-GT-2015-test-05

به همین جهت چندی قبل پلیس ایالت میشیگان خودروهای خود را مورد تست و ارزیابی قرار داده تا بهترین ها را در سه زمینه مشخص کند.

MSP

قبل از پرداختن به نتایج تست باید اشاره کنیم که خودروهای پلیس آمریکا عمدتا توسط سه کمپانی فیات کرایسلر، فورد و جنرال موتورز تامین می شوند؛ مواردی هم که خودروها بر اساس آنها ارزیابی شده اند عبارتند از شتاب، حداکثر سرعت و کوتاه ترین مسافت ترمز با سرعت ۶۰ مایل در ساعت.

Ford-Police_Interceptor_Utility_2016

اگر نگاهی کلی به نتایج این تست داشته باشیم، خواهیم دید که برنده مطلقی وجود نداشته و در هر یک از تست ها خودروی متفاوتی عملکرد بهتری از خود نشان داده است.

در بخش شتاب، فورد تاروس که برای انجام عملیات پلیسی مورد بهینه سازی قرار گرفته توانست در عرض ۵٫۷ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۶۰ مایل در ساعت دست یافته و عنوان پرشتاب ترین خودروی پلیس را کسب کند.

فورد تاروس پلیس
فورد تاروس پلیس

بعد از تاروس، داج چارجر با زمان ۶٫۰۵ ثانیه در جایگاه دوم قرار گرفت و شورولت کاپریس هم با ۰٫۰۶ ثانیه اختلاف در جایگاه سوم ایستاد.

در تست حداکثر سرعت، نتایج کاملا برعکس شد و کاپریس توانست با دستیابی به سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت (۱۵۵ مایل) به عنوان نخست دست پیدا کند. چارجر و تاروس هم هر دو موفق به ثبت سرعت ۲۴۱ کیلومتر (۱۵۰ مایل) در ساعت شدند.

شورولت کاپریس پلیس
شورولت کاپریس پلیس

در بخش کوتاه ترین مسافت توقف از سرعت ۶۰ مایل، این چارجر بود که توانست بعد از طی ۱۲۳٫۲ فوت (برابر با ۳۷٫۵۵ متر) به حالت سکون برسد.

داج چارجر پلیس
داج چارجر پلیس

از آنجایی که شاسی بلند فورد اکسپلورر محبوب ترین خودروی پلیس آمریکاست، شاید بتوان گفت که نتایج این تست اهمیت چندانی ندارد. اکسپلورر شتابی برابر ۶٫۴ ثانیه داشته و قادر است به حداکثر سرعت ۲۱۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

Ford's Explorer-based Police Interceptor

اما در سطح جهانوقتی صحبت از خودروهای پلیس باشد، بدون شک ناوگان اتومبیل های اسپرت و سوپر اسپرت دبی بیش از همه جلب توجه می کند.

06-Real-Dubai-Police-Car-Credit-Dubai-Police

ناوگانی که در آن از بوگاتی ویرون گرفته تا لامبورگینی اونتادور، فراری FF و استون مارتین One 77 برای تعقیب و گریز و دستگیری تبهکاران لحظه شماری می کنند!

در واقع ناوگان خودروهای پلیس دوبی نه تنها از مشابه آمریکایی خود سریعتر محسوب می شود، بلکه در سطح اروپا نیز نظیری ندارد، چرا که حتی پلیس آلمان نیز علیرغم آزاد بودن حداکثر سرعت در بسیاری از اتوبان های این کشور، به سوپر اسپرت های میلیون دلاری نظیر بوگاتی ویرون و لامبورگینی مجهز نیست.

supercars-fleet-dubai-police

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *